יוסף אסרף

11/11/1918 - 17/09/2010

פרטים אישיים

תאריך לידה: ז' כסלו התרע"ט

תאריך פטירה: ט' תשרי התשע"א

ארץ לידה: מרוקו

עבודה: טובופלסט

מקום קבורה: יגור

חלל צה"ל

מסמכים

לא מצורפים מסמכים

משפחה

בן/בת זוג: זהר אסרף

בנים ובנות: אורלי מורן

יוסף אסרף

יוסף נולד בפאס שבמרוקו בנובמבר 1918. בן רביעי ואחרון לאמו שנפטרה כשהיה בגיל שנתיים. גדל במשפחה אמידה שהייתה במרכז החיים היהודיים בעיר.
התחנך במוסדות יהודיים ולאחר סיום לימודיו החל לעבוד במשרד הביטחון הצרפתי. את עבודתו שם איבד במלחמת העולם השנייה בשל היותו יהודי, אך בתום המלחמה הושבה לו משרתו.
בשנת 1948 הכיר את זהר ולאחר תקופת חברות קצרה החליטו להתחתן – אהבה גדולה שנמשכה יותר מ-62 שנים.
כשהודיעו להורים של זהר על כוונתם להינשא, ביקשם אביה של זהר, הרב אברהם יצחק מויאל, שלא תשכח התוכנית של המשפחה לעלות במלואה ביחד לישראל.
ואכן, בקיץ 1951, כשנה לאחר הולדת בנם הבכור אלי, עלו לארץ באנייה “נגבה” עם המשפחה המורחבת והצטרפו לקיבוץ דורות, שם נולדו בנותיהם אורלי וניצה.
בקיבוץ דורות עבד במשך השנים בגד”ש ובמחסן הכללי. בשל מסירותו ודייקנותו הוא נקרא שם – בקיבוץ של יוצאי גרמניה – “המרוקאי הייקה”.
ב-1960 עזבה המשפחה את הקיבוץ לבאר שבע. זמן קצר לאחר מכן פנו אל יוסף שיצטרף לגל הראשון של מקימי הקריה למחקר גרעיני בדימונה, שם עבד עד פרישתו לגמלאות ב-1984.
ב-1988 הגיע עם זהר רעייתו ליגור. עם הגיעו ליגור ביקש להשתלב בעבודה יצרנית, למרות שהוצעו לו עבודות אחרות, והצטרף לקבוצת המבוגרים שעבדו בטובופלסט, שם עבד עד 2006, והיה מאחרוני קבוצת המבוגרים שעבדה שם.
בשנה וחצי האחרונה החלה התדרדרות בבריאותו.

נפטר בשנתו בערב יום הכיפורים תשע”א, בן 92 שנים, שבע חיים.

הותיר אחריו אישה, שלושה ילדים, שמונה נכדים ושישה נינים.

סיפורים

לחצו על הכותרת על מנת לקרוא את הסיפור

לא קיימים סיפורים