דוד איתן

24/11/1913 - 21/12/1994

פרטים אישיים

תאריך לידה: כ"ד חשון התרע"ד

תאריך פטירה: י"ח טבת התשנ"ה

ארץ לידה: פולין

עבודה: כרם, לגין

מקום קבורה: יגור

מסמכים

לא מצורפים מסמכים

משפחה

בן/בת זוג: שרה איתן

בנים ובנות: אבנר איתן, תחיה איתן

דוד איתן

דוד (שטרקמן) ז"ל נולד בעיר רובנה שבפולין ב-22 לנובמבר 1913, להוריו שרה ופנחס שטרקמן. זאת הייתה משפחה אמידה שירדה מנכסיה. אביו היה סוכן נוסע ואימו, שהייתה עקרת בית, זכורה הייתה בעיירה באומץ ליבה, בעומדה מול הקוזקים בזמן הפוגרום בעיירה. אימו נפגעה בעינה ודוד נאלץ לעזוב את לימודיו ולעבוד, כדי לעזור בכלכלת המשפחה. וכך, במקום ללמוד ב"חדר", למד דוד מלאכות שונות ואפילו לתפור במכונה ידע.
בשנת 1933 עלה דוד ארצה, יחידי מכל משפחתו הגדולה, שמאוחר יותר נספתה בשואה. בן תשע-עשרה היה בהגיעו ליגור וכאן עברו כל חייו.
מיומו הראשון עבד דוד בכרם, ואת ארוחת הצהריים הראשונה במשק הפסיד, כי איש לא קרא לו ושעון לא היה לו. בשנת 1938 הקימו שרה ודוד בית ביגור, וכאן נולדו הילדים אבנר ותחיה.
דוד זכור למשפחתו כאדם זקוף קומה וחזק. זכורות במיוחד כתפיו הרחבות. איש שזוף ויפה. כל ימיו היה איש עבודה. מרבית ימיו עבד בכרם, ושנים רבות אף ריכז את הענף. היותו כורם היה מקור גאווה ושמחה למשפחה. כאשר נעקר הכרם, עבר דוד לעבוד בלגין, והמשיך בכך כל זמן שבריאותו איפשרה לו.
בשנת 1977 נפטרה שרה ממחלה קשה. מותה גרם לו סבל רב. לאחר מכן התאושש, אסף את שבריו והקים בית עם דבורה לנדאו. ביתם החדש היה בית חם ונעים לכל המשפחה המורחבת.
לפני כעשר שנים החלה לקנן בו המחלה הארורה הזאת. דבורה בכל כוחה הנעימה לו את שארית חייו. אט אט הדרדר מצבו של דוד ובסופו של דבר הלך לעולמו, למרות שכבר זמן רב לא היה עם אהוביו ואוהביו.

עצוב, עצוב שכך זה נגמר.

סיפורים

לחצו על הכותרת על מנת לקרוא את הסיפור

לא קיימים סיפורים