עפרה רשף

21/02/1961 - 21/05/2020

פרטים אישיים

תאריך לידה: ה' אדר התשכ"א

תאריך פטירה: כ"ז אייר התש"פ

ארץ לידה: ישראל

מסמכים

לא מצורפים מסמכים

משפחה

אחים ואחיות: יוני גור, יורם גור, נרי גור

עפרה רשף 

עפרה רשף, לבית גור, נולדה בקיבוץ גבעת חיים מאוחד ב-21.2.1961. בת בכורה להוריה גיורא ועליזה. בהמשך נולדו שלושת אחיה יורם, נרי ויוני.

ילדות קיבוצית שמחה ומאושרת, בתקופת הלינה המשותפת, עם הרבה הווי וחברים. פעוטון הדסה, גן אלון וכמובן קבוצת רימון, שגדלה כמו אחים וממשיכה להתנהל ככה גם היום.

עפרה הייתה "ילדת בר", יותר בים מאשר בבית הספר. ילדת טבע בבית של טבע, עם משחקים שאבא בנה בעצמו, עם גינה ידועה בקיבוץ, מלאה תמיד פרחי בר, תמיד היה אפשר למצוא בבית חיה פצועה בטיפול וריבה תוצרת מקומית. המשפחה אהבה לטייל יחד כל עונות השנה כמו הטיולים לשלולית החורף, לפרדס של אבא ולאזור "בין הוואדיות".

עפרה הייתה אדם מאוד אמנותי, אהבה לצייר ולאייר, קישטה כל דבר שיכלה בחן ועין ייחודית. הייתה בעלת כשרון מוזיקלי, שרה במקהלה ובחוגי שירה וניגנה על מפוחית פה, עליה למדה לנגן בעצמה, לפי שמיעה.

את שנת השירות עשתה בגרעין "עודד" בבית שאן, במסגרת הדרכה בעיירות פיתוח. לאחר מכן התנדבה לפיקוד נח"ל, למסלול בני משקים.

אחרי שנתיים עבודה בגן ילדים בקיבוץ, וריכוז תא החטיבה המקומי, יצאה לשנת חופש ועבדה שנה על אניית מסע של חברת "תרשיש". לאחר מכן המשיכה עוד שנה בטיול במזרח (בין היתר באוסטרליה, סינגפור ותאילנד).

עפרה הגיעה ליגור בעקבות הזוגיות עם אורי ונולדו להם ארבעת הילדים: תאיר, יולי, רומי ועינב.

ביגור עבדה בגן הילדים והדריכה ארבע שנים את חברת הנוער.  בהמשך עבדה כגרפיקאית ב"קו מעוצב" והייתה אקונומית במשך חמש שנים, תפקיד שלקחה על עצמה מתוך הכרה בחשיבות של התרומה הציבורית. מקום העבודה האחרון שלה היה לגין, כאחראית מחלקת ההבאה לדפוס.

היא הייתה הכי מסודרת והכי פרועה. האסתטיקה הייתה בנשמתה, אהבה לסרוג, ציירה על קירות והכינה שרשרות. אשת ספר אמיתית, עם זיכרון פנומנלי לפרטים, ידעה את כל המילים לכל השירים, אהבה את החופש שלה כמו שאהבה להיות שייכת.

הצטרפותה של נגה, הנכדה האהובה למשפחה, הייתה "היהלום שבכתר", הקשר ביניהן היה חיבור אמיתי של הנפש. נגה וסבתא היו מטיילות שעות, ומגשימות את החלום הקטן של סבתא -ללכת יד ביד ברחבי הקיבוץ ולתת שם לכל פרח.

ב-תשע השנים האחרונות התמודדה עם מחלת הסרטן ובחרה כל פעם מחדש בחיים. היא התמודדה באופטימיות, בחיות, בשמחת חיים ואנרגיות. כמו בכל תחום בחיים ידעה עפרה להרפות בשביל למלא מחדש. היא בחרה להיפרד בדרך שלה, עצמאית, גאה ואהובה. הלכה מאיתנו מוקפת בילדיה ונכדתה, משפחתה האוהבת והחברים.

יהי זכרה ברוך בתוכנו.

סיפורים

לחצו על הכותרת על מנת לקרוא את הסיפור

לא קיימים סיפורים