רינה צירלין

02/02/1943 - 19/07/2018

פרטים אישיים

תאריך לידה: כ"ז שבט התש"ג

תאריך פטירה: ז' אב התשע"ח

ארץ לידה: תימן

שירות בטחון: חיל רפואה

מקום קבורה: יגור

מסמכים

לא מצורפים מסמכים

משפחה

בן/בת זוג: הלל צירלין

רינה נולדה בשנת 1943 בצנעא שבתימן. לישראל עלתה על "מרבד הקסמים", בעליית יהדות תימן. המשפחה השתקעה ברחוב התבור בתל אביב, בסמיכות לשוק הכרמל. את החינוך קיבלה בבתי ספר בתל אביב. לימודי התיכון היו ליד בית המשפחה בבית הספר "קלישר", אשר היום הוא בית ספר לאומנות.
בתום לימודיה החלה בלימודי אחיות בבית הספר "הדסה" בתל אביב, שם גם הוסמכה כאחות. בצבא שירתה כאחות בחיל הרפואה. מאוחר יותר, השתלבה בבית החולים איכילוב במחלקה האורולוגית כסגנית אחות ראשית. במלחמת יום כיפור עבדה כאחות בקיבוץ יפעת, שם למדה קיבוץ מהו. מאוחר יותר טיילה בארצות הברית ובילתה בחיק משפחת דודתה מספר חודשים. אחרי 17 שנה באיכילוב הכירה את הלל ושנה לאחר מכן, בתאריך 2.2.82 התחתנו ובאה ליגור.
ביגור נולדו למשפחה 3 בנים: נחשון, אופיר ועומרי. עם הגיעה ליגור ולמרות מקצועה, ביקשה והחלה בעבודה בחינוך הגיל הרך, כך נקלטה בדור הצעיר באותה העת. אחרי 5 שנים עברה רינה לעבוד במרפאת הקיבוץ. בהמשך עברה לבית אחווה כאחות בית האבות. את 5 השנים האחרונות בעבודה עשתה במפעל "טובופלסט". היא למדה קורסים במחשב לצורך עבודתה במחלקת השיווק של המפעל. לאחר 5 שנים יצאה לגמלאות.
רינה אהבה לרקוד ריקודי עם ועמים ופקדה את כל חוגי הריקודים בסביבה. מידי פעם נסעה עם חברות לערבי שירה בטבעון. בראש דאגתה של רינה תמיד הייתה המשפחה, בעיקר הילדים. אפשר היה למצוא אותה באופן קבוע בהתרמות דם, בפעילות ועדת אבלות וכו'.
בשנים האחרונות חלתה רינה ועברה מסכת ארוכה וקשה של טיפולים, אך תמיד התמודדה באופטימיות ובאומץ. לפני שנה, כשפסו יכולות מערכת הבריאות לעזור, שבה ליגור לטיפולים אלטרנטיביים שונים אשר עזרו לה לזכות ולחתן את שני בניה האחרונים. בינתיים נולדו גם שתי נכדותיה, גיא וניר, שגם אותן זכתה לראות ולהכיר.

יהי זכרה ברוך.

סיפורים

לחצו על הכותרת על מנת לקרוא את הסיפור

לא קיימים סיפורים